Breaking News
Home / Dekorasyon / Yeşil Sarı Koltuk Takımı Dekorasyon Önerileri 2020

Yeşil Sarı Koltuk Takımı Dekorasyon Önerileri 2020

Yeşil Sarı Koltuk Takımı Dekorasyon Önerileri 2020

Evinizin salonunda oturabileceğiniz birbirinden güzel yeşil sarı koltuk takımı dekorasyon önerileri ve renk kombini için fikirleri burada bulabilirsiniz.

Oturma odanızın iç mekanı ne olursa olsun yeşil sarı renk tonlarındaki koltuk takımı evinize modern bir şıklık katacaktır. Salonunuz için bu zamana kadar hep kahve, krem, gri koltuk takımları aldık. Artık bu havayı değiştirmenin zamanı geldi. Evimiz en çok zamanımızı geçirdiğimiz mekanımız, evimizde rahat etmek ve huzur bulmak için oturduğumuz koltuğun dahi büyük bir önemi vardır. Yeşil sarı koltuk takımı dekorasyonu ile klasik renklerin dışına çıkıp heyecan verici bir hava ile huzur veren bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yeşil ve sarı renkleri özellikle doğa’da ki ağaçlardan yeşilliği, çiçeklerden sarı rengini alarak popüler bir renk kombinasyonu olduğunu ve evimiz için çok yakıştığını rahatlıkla söylemek istiyorum. Yeşil rengi hiçbir zaman modası geçmeyen renk olduğu için evimizdeki her üründe göze güzel gözükmektedir.

Yeşil renk salon dekorasyonu

Yeşil renk enerji veren, yorgunluğu alan, canlılık katan bu renk rutin hayatın boğucu hissini uzaklaştırarak daha ılımlı tavır takılmasına yardımcı olunmaktadır. Bu renk ile salonlarda vakit geçiren insanlar daha uysal olurlar.

Yeşilin ve sarının bir çok tonu vardır. Ancak şu önemli bir güzelliktir ki, hangi ton olursa olsun birbirine yakışmaktadır. Pastel tonları kullanabilirsiniz. Salon’da gözleri yormadığı gibi rahatlatıcı ve sakin renklerdir.

Günümüzde koltuk modelleri arasında hardal sarısı ise çok popülerdir. Hardal sarısı klasik salonlarda açık ve koyu yeşil koltuklarda oldukça uyum sağlamaktadır.

Yeşil renk dekorasyonunda aksesuar seçimi

Yeşil sarı koltuk takımlarında dekorasyon ve aksesuar seçimi önemlidir. Birbirinden şık biblolar, vazolar, çerçeveler kullanılabildiği gibi antika ürünlerinde kullanılması oldukça önemlidir. Ahşap ürünler yeşil renk tonları ile kolay bir şekilde haşır neşir olabilirler.

Yeşil Sarı Koltuk Takımı Modelleri için Halı Önerileri

Yeşil koltuk takımında halı uyumuna dikkat edilmelidir. Yeşil bütün renklerle uyum sağlayabilirken özensiz bir dekorasyonda olumsuz etkiler gösterebilir. Yeşil koltuklar için kahve tonlarında bir halı kullanmanız akıllıca olacaktır. Çünkü kahve, mavi ve yeşil doğanın ana renkleridir, bu renkler ile dekorasyonda doğru kullanıldığı takdirde mükemmel bir kontrast sunmaktadır. Kahverengi halı çok güzel olmadı derseniz krem rengini kullanabilirsiniz.

About admin

Check Also

Avize Modelleri 2019

Avize evimizin en önemli dekorlarından birisidir. Evinizi daha çekici hale getirmek mi istiyorsunuz? Sizler için 25 adet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir