2021 Perde Modelleri

Evlerimize renk kazandıran perdeler, ev döşenirken akıllara ilk gelen aksesuarlar içerisindedir. Çünkü perdeler evimizin olmazsa olmazıdır. Perdesiz bir ev çıplak bir oda gibidir. Özellikle de oturma odası ve salonlar evimize gelen misafirlerin ağırlandığı odalar olduğu için çok büyük rol göstermektedir. Perde seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımız içerisinde bulacaksınız. 2021’in en modern perde modellerinden söz etmek istiyorum. Perde modellerinin sürekli olarak yenilendiğini göz önünde bulundurursak eğer piyasayı çok sıkı takip etmemiz gerekmektedir. Ancak biz size bu konu içerisinde tüm modellerden elimizden geldiğince bahsedeceğiz.
İç dekorasyonun değişiminde perdelerin önemli bir rol oynadığı her kesim tarafından biliniyor. Odanın dekorunda büyük bir rol oynayan perde seçiminde ise kullanışlı olmasına da dikkat etmemiz gerekmektedir.

Perde seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
Perde seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ise detaylı bir şekilde bu makale içerisinde bulacaksınız. Perdeler, Mobilyalarımızın tamamlayıcı özelliği ile ev dekorasyonunun da önemli parçası haline gelmiştir. Perde seçiminde Kumaşın dokusu, Renk, Desenler ve baskılar, Duvar Rengi, Halı ile uyumu, Pencere yapısı, Mobilya rengi, Perde türü gibi bir çok noktalara dikkat etmemiz gerekir. Aksi takdirde perde ve mobilyanız uyumsuz olacaktır.
Kumaş cinsi ve renkler

Perdenizin kaliteli olması elbetteki kumaş belirleyecektir. Zaman içerisinde perdenizin ne kadar süre içerisinde yıpranacağı, dayanıksız hale geleceği, gibi özellikler gösterecektir. Perdenizin kumaşı eğer çok kalın ve ağırsa perdeniz asılı iken düzgün katlanmayacağı gibi nahoş bir görüntü sağlayacaktır. Çok hafif ve ince bir perde seçiminde bulunursanız eğer, bu sefer de aşağıya doğru pürüzsüz bir şekilde düşmeyecektir. Perdenizin asıldığında düzgün gözükmesi için kumaş seçimine dikkat etmeniz gerekecektir.

Perde Rengi
Oda içerisinde bulunan dekorasyon ürünleri, mobilya ve duvarları perdenizle uyumlu olmasını istiyorsanız eğer perde ve duvar rengine yakın bir ton da perde seçiminde bulunabilirsiniz. Perdenizin oda içerisinde göze fazla çarpmamasına özen gösterin. Astarsız bir şekilde kullandığınız perdeler sayesinde içeriye güneş ışığıyla renk uyumu içinizi ısıtacaktır.