2021 BMW X1 Özellikleri ve Fiyat Listesi

2021 BMW X1’in biraz anonim görünen dış kaplamasının altında, bu küçük SUV’ye kazanan bir karakter veren eğlenceli bir şasi yatıyor. Tüm X1’ler, önemli ölçüde enerji ve makul yakıt ekonomisi sağlayan 228 hp turbo şarjlı dört silindirli bir motorla birlikte gelir. Virajlı bir yolda ute canlanır ve BMW markasının bilindiği gibi aynı keskin yol tutuşu ve sürüş inceliklerini sunar. İçeride, kabin dört yetişkin için ferahtır ve büyük kargo alanı valizleri, yiyecekleri ve büyük eşyaları kolaylıkla yutacaktır. Piyasada satılan birkaç malzeme ve bir çift bar taburesi şeklindeki ön koltuk, X1’in parlaklığını biraz köreltiyor. Roundel takan daha sportif bir kompakt SUV için, mekanik olarak benzer X2’ye göz atın, biz de ayrı olarak gözden geçiriyoruz.

2021’de Yenilikler Neler?

BMW, 2021 için X1’de çok az değişiklik yaptı: SiriusXM uydu radyosu artık standart ve LED sis lambaları artık isteğe bağlı Rahatlık veya Premium paketlerinin bir parçası değil. Ayrıca BMW artık müşterilerin spor koltukları bağımsız bir seçenek olarak sipariş etmesine izin vermiyor. İsterseniz M Sport paketini seçmelisiniz.

X1 FİYAT LİSTESİ
Model Fiyat
BMW X3 sDrive20i X Line Benzin otomatik 560,000
BMW X3 sDrive20i Luxury Line Benzin otomatik 579,000
BMW X3 sDrive20i M SPORT Benzin otomatik 582,000
BMW X3 sDrive20d X Line Dizel otomatik 715,000
BMW X3 sDrive20d Luxury Line Dizel otomatik 740,000
BMW X3 sDrive20d M SPORT Dizel otomaitk 748,000

 

Motor, Şanzıman ve Performans

X1 için yalnızca bir motor ve şanzıman eşleştirmesi var: sekiz ileri otomatik şanzımana eşleştirilmiş ipeksi 228 hp turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli. Turbo dört, bol miktarda enerji ve iyi yakıt verimliliği sağlar. Dört tekerlekten çekişli test aracımızda 6,3 saniyelik 60 mil / saat süresine ulaştık ve bu da onu bu sınıftaki daha hızlı girişlerden biri yapıyor. Önden çekiş standarttır. Opsiyonel dört tekerlekten çekiş sistemi ön tekerlekleri destekler, ancak motor gücünün yüzde 100’üne kadar, düşük çekiş senaryolarında kısa anlar için arkaya akabilir.

Yakıt Ekonomisi ve Gerçek Dünya MPG

Mercedes-Benz GLA250, hem şehir hem de otoyol EPA numaralarında onu geride bıraksa da, X1, sınıfı için rekabetçi yakıt ekonomisi derecelendirmelerine sahiptir. Ve test ettiğimiz dört tekerlekten çekişli X1, otoyolda sadece 29 mpg, EPA derecesinin 2 mpg gerisinde teslim etti.

İç Mekân, Konfor ve Kargo

X1’in iç Mekân, çoğunlukla birinci sınıf malzemelerle hoş bir şekilde döşenmiştir. Ama etrafı dürtün ve maliyet düşürmenin kanıtlarını bulacaksınız. Torpido gözü kapısı, plastik bir beslenme çantası kadar dayanıksızdır ve ön koltuğun altına gizlenmiş çöp kutusu kullanışlı olsa da, sanki BMW onu bir dolar mağazasından toplu olarak satın almış gibi hissediyor. Kokpit, X1’in sportif kişiliğini güçlendiren sürücü odaklı bir düzene sahip. Sürücünün karşısında, zarif görünen ve bir bakışta okunması kolay, iş benzeri bir gösterge kümesi var. Sürüş pozisyonu harika, ancak direksiyon simidi ayarları hem açı hem de erişim açısından daha fazla hareket aralığı kullanabilir. Bagaj bölmesi halı kaplıdır, krom kaplıdır ve oyuktur. İkinci sıranın arkasına yedi, arka koltuk katlanmış olarak toplamda 19 kabin sığdırmayı başardık.

Bilgi-Eğlence ve Bağlantı

X1’in standart bilgi-eğlence sistemi sezgiseldir ve hareket halindeyken kullanımı kolaydır, ancak belki biraz eskidir. 8,8 inç iDrive sistemi, araç içi navigasyon, Apple CarPlay özelliği (Android Auto sunulmamaktadır), Bluetooth telefon ve ses bağlantısı, SiriusXM uydu radyosu, bir USB bağlantı noktası ve yedi hoparlörlü bir ses sistemi ile birlikte gelir. 12 hoparlörlü Harman / Kardon ses sistemi isteğe bağlıdır. Tüm bunları kontrol etmek için BMW, orta konsolda sürücünün sağ elinin altına rahatça oturan bir döner düğme sağlar. Kumanda, telefon, gezinme ve diğer işlevler için kısayol düğmeleriyle çevrilidir.

Güvenlik ve Sürücü Yardımı Özellikleri

X1, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden beş yıldız aldı, ancak o kurumun testinde yalnızca Marjinal puan alan farlar sayesinde, geçen yıl Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nden bir Top Safety Pick atamasını kaçırdı. Temel sürücü yardımı özellikleri ücretsiz olarak sağlanır, ancak daha ileri teknoloji, seçenek paketleri eklemeyi gerektirecektir. Temel güvenlik özellikleri şunları içerir:

 

Standart ileri çarpışma uyarısı

Standart şeritten ayrılma uyarısı

Standart otomatik uzun huzmeli farlar

Garanti ve Bakım Kapsamı

BMW’nin sınırlı garantisi ve güç aktarma sistemi koruması, sınıf için olağandır, ancak şirket anlaşmayı üç yıllık ücretsiz planlı bakımla tatlandırıyor. Lexus NX ve Lincoln MKC aynı sınırlı garanti sunmaktadır ve bunlar altı yıllık veya 70,000 mil güç aktarım hizmeti verecektir, ancak her ikisi de ücretsiz planlanan bakım daha kısa süreler ile birlikte gelir.

 

Sınırlı garanti dört yıl veya 50.000 mili kapsar

Güç aktarma organı garantisi dört yıl veya 50.000 mili kapsar

Üç yıl veya 36.000 mil için ücretsiz planlı bakım karşılanır