2021 BMW 4 SERİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR

BMW’nin iki kapılı 4 serisi, tartışmalı bir yeni tasarım ve daha zarif bir tavan çizgisi ile kendisini 3 serisi sedandan ayırmaktadır. Mekânik olarak, iki araba hemen hemen aynı durumda. Aynı iki güç aktarma organından güç alıyor: 255 hp turbo şarjlı dört silindirli veya 382 hp turbo şarjlı sıralı altı. Yolcu alanı açıkça iki kapılı 4-serisinin içinde farklı bir şekilde düzenlenmiş olsa da, yolcular dört kapılı ile aynı temel iç tasarıma, yerleşim düzenine ve özelliklere sahip olacak ve BMW’nin en son iç düzenlemesinin hayranları olarak kabul ediyoruz. BMW, yeni 4 serisinin bu sonbaharda Audi A5 , Lexus RC ve Mercedes-Benz C sınıfı gibi diğer Premium iki kapılı modellerle birlikte piyasaya sürülmeye başlayacağını söyledi. Fastback 4 serisi Gran Coupe sedan veya yüksek performanslı M4 (her ikisi de ayrı ayrı incelenmiştir) hayranları, bu modellerin sunulmaya devam edeceğini bilmekten mutluluk duyacaktır.

2021 BMW 4 Serisi Cabrio Özellikleri Nelerdir?

Temiz bir sayfa yeniden tasarımı ve daha cesur bir dış tasarımla 2021 için 3 serisini yakaladı. 2021 4 serisinin Ekim ayında satışa çıkması planlanıyor.

Henüz yeni 4 serisini sürmedi, ancak dört kapılı 3 serisi modellerle edindiğimiz deneyime göre M440i modelindeki turbo şarjlı sıralı altı, meraklıların tercihi olacak, ancak yaklaşık 13.000 $ ‘lık fiyat primi kapanabilir. Bazı alıcılar fiyattaki bu artış, maliyeti haklı çıkarmak için daha fazla nedene ihtiyacınız olması durumunda, bir dizi ekipmanla birlikte gelir. M440i standart olarak dört tekerlekten çekiş ile birlikte gelir ve ayrıca run-flat lastiklere sahip benzersiz M Sport 18 inç jantlar, M Sport süspansiyon ve arka diferansiyel, arka spoyler, suni deri kaplı gösterge paneli ile donatılmıştır  ve dahası. Dönüştürülebilir bir model de sunuluyor, ancak yumuşak üst gövde stiline geçiş, temel fiyata neredeyse 8000 dolar ekliyor.

Motor, Şanzıman ve Performans

3 serisinde sunulan aynı iki üstün başarı motoru 4 serisinde de bulunacak. 430i olarak adlandırılan modeller, 255 hp turbo şarjlı 2.0 litrelik dört silindirli bir motora sahip olacak. 330i sedanın dört tekerlekten çekişli bir örneği, test parkurumuzda 5,2 saniyelik sıfır ila 60 mil / saat hızlı bir süre yönetti 430i’den de benzer şekilde şevkli bir performans bekliyoruz. M440i, 382 hp yapmak için 48 voltluk bir hibrit sistemden yardım alan ipeksi pürüzsüz turbo şarjlı 3.0 litrelik sıralı altı motorla güçlendirilmiştir – 3.8 saniyelik sıfırdan 60 mil / saate kadar bir süre için M340i’de. Münih’teki prototip 4 serisi modellerden oluşan kısa sürüşümüz, çok sportif bir sürüş deneyimi, yeniden ayarlanmış süspansiyon, daha agresif bir direksiyon kalibrasyonu, daha geniş bir arka tekerlek izi ve daha düşük bir ağırlık merkezi ortaya çıkardı. Resmi olarak tanıtıldıktan sonra 4 serisinin ana rakipleri, Audi A5 ve S5 , Mercedes C sınıfı coupe ve Infiniti Q60 karşısında nasıl bir performans gösterdiğini görmek için test etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Yakıt Ekonomisi ve Gerçek Dünya MPG

EPA, 2021 4 serisi serisi için yakıt ekonomisi tahminlerini henüz yayınlamadı, ancak 3 serisi ile benzer derecelendirmeler sunması gerekiyor. 430i için orta-30 mpg aralığında bir yerde otoyol yakıt ekonomisi ve altı silindirli M440i için yüksek 20’ler bekliyoruz.

İç Mekan, Konfor ve Kargo

Alışveriş yapanlar, arka koltukta olmadıkları sürece 4 serisi ve 3 serisi kabinleri arasında çok fazla fark görmeyebilir. Gösterge paneli düzeni, iç malzemeler ve birincil kontroller, dört kapılı 3 serisi ile aynı görünüyor, ancak 4 serisindeki alt tavan çizgisinin daha az geniş bir his verdiğini fark ettik. Bagaj alanı, özellikle dönüştürülebilir modelde 3 serisinden daha az cömerttir; bu, güç katlanabilen kumaş tavanı için saklama alanı sağlamak için muhtemelen kargo odasının bir kısmını bırakacaktır.

Bilgi-Eğlence ve Bağlantı

2021 4-serisi, 3 serisi sedan ile aynı standart 8,8 inç ve isteğe bağlı 10,3 inç bilgi-eğlence ekranlarıyla birlikte gelir. Her iki ekran da BMW’nin iDrive 7 bilgi-eğlence yazılımının en son sürümünü çalıştırır; bu, sezgisel bir arabirimi, sürüş sırasında kolay kullanım için konsola monte bir tıklama tekerleği denetleyicisiyle eşleştirir; Ekranla doğrudan etkileşim kurmayı tercih edenler, her ikisi de dokunmatik ekran olduğu için bunu yapabilir. Apple CarPlay, Android Auto ve araç içi navigasyon standart olacak; 12,3 inç dijital gösterge ekranı, yerleşik Wi-Fi ve kablosuz akıllı telefon şarj pedi isteğe bağlı ekstralar olacak.

Güvenlik ve Sürücü Yardımı Özellikleri

Yepyeni olan 2021 4 serisi, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) veya Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından çarpışma testine tabi tutulmadı. BMW, isteğe bağlı olarak sunulan daha gelişmiş özelliklerle birlikte standart olarak bir dizi sürücü yardım özelliği sunar. Temel güvenlik özellikleri şunları içerir:

Yaya algılamalı standart otomatik acil frenleme

Şerit tutma yardımlı standart şeritten ayrılma uyarısı

Yarı otonom sürüş modu ile mevcut uyarlanabilir hız sabitleyici

Garanti ve Bakım Kapsamı

Cadillac CT5 veya Genesis G70 gibi rakiplerle karşılaştırıldığında , BMW 4 serisinin standart garanti teklifleri oldukça basittir. BMW bunu üç yıllık ücretsiz bir bakım planıyla telafi ederken, Caddy yalnızca bir ücretsiz ziyaret sunuyor.

Sınırlı garanti 4 yıl veya 50.000 mili kapsar

Güç aktarma organı garantisi 4 yıl veya 50.000 mili kapsar

Ücretsiz bakım 3 yıl veya 36.000 mil için kaplıdır